Üretim

MTM PLASTİK'E HOŞGELDİNİZ

Üretim

Toplama Ve Ayırma

Şirketimiz, üretimine hammadde olacak polietilen ve polipropilen fireleri genel olarak Gaziantep'de faaliyet gösteren firmalardan temin etmektedir. Bu fireler; tamamen temiz, çöplük malı olmayan üretim fireleridir. (Hammedde dış torbaları, PP çuval fireleri, PP iplik fireleri, nonwoven kumaş fireleri, v.b.).


Kırma

Toplanan fireler cinsine göre istiflendikten sonra kırma makinalarında kırılıp küçük parçalara ayrılmaktadır. Bu küçültülmüş parçalara kepek ismi verilmektedir.


Agromel Yapma (Yoğunlaştırma)

Kırılıp kepek haline gelen yarı mamül, agromel makinalarında ısıya maruz kalıp bir miktar daha parçalanmaktadır. Böylece malzemeler birbirine kaynaşmakta ve daha küçük hale gelmektedir. Yani yoğunluk kazandırılmaktadır.


Extrüzyon (Granül Haline Getirme)

Agromel makinasından gelen yoğunlaştırılmış yarı mamüller, granül makinası teknesine aktarılmakta burada yüksek ısı verilerek eritilmektedir. Eriyip hamur haline gelen malzeme, makina çıkışında ki gözeneklerden sıcak halde çıkıp soğutma teknesinin içine girmektedir. En son ön kesme makinasında kesilip küçük parçalara ayrılmaktadır. Son teknoloji kayadan kesme sistemi de kullanılmaktadır.


Paketleme - Sevkiyat

Üretilen ürünler bir siloya aktarılmakta olup buradan da çuvallara doldurulup paketlenmektedir. Paketlenen ürünler müşteri taleplerine göre sevk edilmektedir. Firmamız, soğutma işlemini su ile yapmakta olup suyun sürekli kullanımı için soğutma kulesi ve motorlar kullanılmaktadır. Kullanılan su sürekli devir daim halinde olduğundan çevreye herhangi bir salınım yoktur. Ayrıca üretim esnasında oluşan kendi firelerimiz biriktirilip tekrar granül yapılabilmektedir. Bu yönden firmamızda herhangi bir atık oluşmamaktadır.

© 2020 Tüm Hakları Saklıdır.